تکنیک مقاله نویسی آیلتس | رایتینگ آیلتس | آیلتس وینرز (بخش دوم)

اگر به دنبال تکنیک مقاله نویسی آیلتس در بخش رایتینگ آیلتس (Writing Ielts) هستید و قصد دارید نمره آیلتس بالا بگیرید این مقاله در سایت ما آیلتس وینرزآموزش آیلتس آنلاین – به شما کمک زیادی خواهد کرد.

تکنیک مقاله نویسی آیلتس – آیلتس وینرز (آموزش آیلتس آنلاین)

مانند هر کار دیگری، برای حرفه‌ای شدن در نوشتن مقالات آیلتس باید  با پشتکار زیاد و به طور پیاپی تمرین کنید. اما این تمرین باید در چارچوب قوانین و قاعده های مخصوص مقاله‌ی آزمون آیلتس صورت یگیرد. 


ایده پردازی و طرح ریزی قدم های اول نوشتن مقالات آیلتس است.  ابتدا باید در ذهنتان درباره‌ی موضوع مقاله‌ مطلب جمع کرده و سپس آن‌ها را سازماندهی کنید. پس از نوشتن مقاله آیلتس، باید متن خود را باز بخوانید. بسیار پیش می آید ایرادهای ساده‌ی دستوری نمره شما را پایین آورند.

دوره های آموزش آیلتس آنلاین : “ثبت نام در کلاس آنلاین رایتینگ آیلتس

پیشنهاد میکنم دو مقاله ایده پردازی و طرح ریزی مقاله آیلتس را از دست ندهید. 

در ادامه این مقاله به نکات راهبردی نوشتن مقاله آیلتس می‌پردازیم:

کمتر شاید بهتر باشد!

منظور من را در این سه بخش بهتر پیدا خواهید کرد.

– جمله های خیلی طولانی ننویسید. جملات بلند احتمال اشتباه شما را در دستورات نگارشی بالا میبرد. اگر جمله‌تان به سه خط رسید، حتما با دقت ساختار آن را بررسی کنید. 

تکنیک مقاله نویسی آیلتس | رایتینگ آیلتس | آیلتس وینرز

– باید بدانید که محدودیت کلمات در اصل راهنمای شما هستند. وقتی نتیجه‌گیری مقاله‌تان را نوشتید و حس کردید در مجموع از مقاله خود راضی هستید، دیگر چیزی به آن اضافه نکنید.  کلمات بیش‌تر فقط به صرف اینکه مقاله‌تان را طولانی‌تر کرده‌اند، نمره‌ی بالاتری برای شما نخواهند آورد.  در واقع نوشتن زیاد علاوه بر اینکه احتمال خطا کردنتان را بالا می‌برد، ممکن است به انسجام و پیوستگی مقاله‌تان آسیب برساند.  بهترین مقاله‌ های آیلتس در قالب (250 تا 280) در بخش دوم و (150 تا 180) در بخش اول رایتینگ آیلتس هستند. 

– هنگام تمرین، یک مقاله، یک مقاله جلو بروید. اگر چندین مقاله را پشت سر هم بنویسید، احتمالا در همه‌شان خطاهای خود را تکرار می‌کنید. ابتدا صبر کنید متن‌تان کامل بررسی و تصحیح شود و بعد سراغ تمرین بعدی روید.

ایرادات خود را  تحلیل کنید

باید از اشتباهات خود برای یادگیری استفاده کنید، شکل صحیح آن‌ها را بیاموزید و  در َآخر نکات مهم را برای خود یادداشت کنید. شاید این موضوع ساده به نظر برسد اما گاهی داوطلبان پس از اینکه مقاله‌ای را  نوشتند، آن را کامل کنار گذاشته و دیگر به توضیحات و نظرات تصحیح کننده توجهی نمیکنند. این روش پیشرفتی حاصل نمی‌آورد. امکان ندارد کاری را چندیدن بار به یک شکل تکرار کنید و نتیجه های مختلف بگیرید، پس تمرین خود را هدفمند انجام داده تا مقاله هایتان در طی زمان بهتر شوند.

لیستی از کلمات هم‌معنی تهیه کنید

ممکن است هنگام نوشتن، تعداد محدودی از واژه‌ها به ذهن‌تان بیایند و یا معادل های بهتری برای مفهوم مورد نظرتان وجود داشته باشد و شما آن را به یاد نیاورید. کلماتی که مدام به‌کار می‌برید را در نظر بگیرید و هم‌معنی‌ها و کلمات نزدیک به‌ آن‌ها را پیدا کنید. پیشنهاد میکنم این کلمات مرتبط را درکنار هم یادداشت کرده و ازشان استفاده کنید. اینگونه دایره واژگانی که در مقاله‌تان به‌کار می‌برید بیش‌تر شده و نتیجه بهتری خواهید گرفت.

برای نمونه می‌توانید با تهیه مجموعه هایی مانند کلمات زیر، نوشته‌ی خود را زیباتر کنید:

 
*عبارات آغازین: some people, although, on the other hand

*عبارات پایانی: finally, in conclusion, in my opinion

*حروف ربط: in spite of, moreover, nevertheless

*واژگان توصیفی: beautiful, pretty, glorious 


ادامه‌ی راهبردها را در بخش دوم خواهیم خواند. 

برای دریافت اطلاعات دوره جامع غیر حضوری آیلتس استاد مسعود فیض اینجا را کلیک کنید.

برگردان: احسان فاطمی پور 
ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض مدرس رسمی آیلتس 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *