راه های جالب برای افزایش مهارت گفت‌وگوآیلتس (بخش دوم)

اگر برای تمرین مصاحبه آیلتس هم صحبتی ندارید ، نگران نباشید. در این مقاله یادخواهید گرفت چطور تنهایی میتوان انگلیسی تمرین کرد.

در مقاله ی اول به این موضوع  پرداختیم که چطور میشود بدون این که با فردی بومی انگلیسی زبان صحبت کنیم، برای مصاحبه آیلتس آماده شویم. در این مقاله به ادامه روش هایی میپردازیم که ما را در صحبت کردن کمک میکنند.

 مجری یک برنامه تلوزیونی باشید

ساعاتی که در خانه هستید و کارهای روزمره را انجام میدهید، می توانید این تمرین را انجام دهید. آشپزی را در نظر بگیرید، همانطور که  مراحل مختلف را پشت سر می گذارید، تصور کنید در برنامه ی تلوزیونی حضور دارید و باید هر یک از کار های خود را توضیح دهید. هم میتوانید فقط تظاهر کنید و صحبت کردن را تمرین کنید و هم میتوانید از خودتان فیلم بگیرید و اشتباه های خود را بررسی کنید.

شعر بخوانید

میتوانید شعر های ساده ای به زبان انگلیسی انتخاب کنید و در هر زمانی که میخواهید با خود تکرار کنید. حتی اگر بخواهید، میتوانید شعری خودتان بسرایید (از شعر های زبان خودمان ایده بگیرید). تکرار شعر به روانی کلام شما و توانایی شما در تلفظ کلمات کمک می کند و واژه های بیشتری به شما معرفی می کند.

تورلیدر شهرتان شوید.

فرض کنید عده ای تازه به کشور شما آمده اند و از شما که زبان انگلیسی میدانید خواسته اند درباره ی بخش های مختلف کشور و شهری که در آن هستید صحبت کنید. اندکی درمورد چیزی که میخواهید بگویید، فکر کنید و بعد برای مهمان های نامرئی خود، سخنرانی خود را آغاز کنید!

از: برنی وال
برگردان: گروه آموزش مرکز آیلتس پردیس
ویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] ادامه ی روش ها در بخش دوم مقاله.از: برنی والبرگردان: احسان فاطمی پورویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض  […]

  2. […] ادامه ی روش ها در بخش دوم مقاله.از: برنی والبرگردان: احسان فاطمی پورویرایش و تنظیم برای داوطلبان ایرانی: مسعود فیض  […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *